Jannik Sinner osvojio svoj prvi Masters u Cincinnatiju

Prvi reket svijeta, Jannik Sinner, osvojio je Masters u Cincinnatiju, savladavši američkog tenisera Francesa Tiafoea u dva seta.

Italijan je pobijedio rezultatom 7:6, 6:2. Bez mnogo drame, Sinner je završio meč za sat i 38 minuta.

Tokom turnira, Sinner je imao problema s kukom, što se moglo primijetiti u nekim mečevima, ali je uspio prevazići sve poteškoće i osvojiti trofej na turniru iz serije 1000.

Sinnerovom uspjehu doprinijela je rana eliminacija Carlosa Alcaraza, koji je izgubio u drugoj rundi, dok je branilac titule Novak Đoković odlučio preskočiti ovogodišnji turnir.

Zanimljivo je da u prvom setu nije bilo brejkova, jer su oba igrača čvrsto držala svoje servise. Odluka je pala u taj-brejku, gdje se Sinner bolje snašao, pobijedivši sa 7:4.

Tiafoea je izgubljeni set očigledno uzdrmao, jer je već u prvom gemu drugog seta izgubio svoj servis. Konačna pobjeda Sinnera postala je jasna nakon petog gema, kada je Tiafoe ponovo izgubio servis, završivši set sa 6:2 u korist Sinnera.

Ovo je prva Sinnerova titula na Mastersu u Cincinnatiju, a sljedeći izazov za njega bit će posljednji Grand Slam sezone – US Open.