Ažuriranje ATP rang-ljestvice: Jannik Sinner zadržava prednost ispred Novaka Đokovića unatoč gubitku 400 bodova; Herojski uspjeh Lorenza Sonega donosi dodatnu slavu talijanskom tenisu.

Jannik Sinner je produžio svoj niz kao svjetski broj 1 uoči US Opena u najnovijoj ATP rang-ljestvici igrača. Talijanska zvijezda postala je najbolje rangirani igrač svijeta tijekom French Opena u lipnju i na dobrom je putu da završi godinu kao svjetski broj 1.

Sinner je zadržao svoje mjesto kao broj 1 unatoč gubitku svih bodova s Indian Wells Mastersa u ožujku. Talijan je bio upleten u doping kontroverzu, ali je nakon toga oslobođen optužbi. Međutim, oduzeti su mu novčani iznos nagrade i bodovi s Indian Wellsa. Sinner je prošlog tjedna osvojio Cincinnati Masters, dodavši još bodova svom kontu i sada je udobno smješten na prvom mjestu s 9.360 bodova.

U međuvremenu, Novak Đoković je zbog odluke da preskoči Cincinnati Masters izgubio 1000 bodova. Srbin je bio branitelj naslova na tom turniru, ali je odlučio odmoriti nakon osvajanja zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. Trenutno je na drugom mjestu s 7.460 bodova i započet će obranu naslova na US Openu kao drugi nositelj.

Carlos Alcaraz, osvajač French Opena i Wimbledona, nalazi se na trećem mjestu na najnovijoj ATP rang-ljestvici. Španjolac je imao priliku prestići Đokovića na Cincinnati Mastersu, ali njegov ispadanje u drugom kolu znači da 20-godišnjak ostaje na trećem mjestu s 7.360 bodova, samo 100 bodova iza Novaka Đokovića.

Alexander Zverev (7.035 bodova) i Daniil Medvedev (6.275 bodova) zaokružuju prvih pet na najnovijoj ATP rang-ljestvici.

Među ostalim poznatim igračima, Stefanos Tsitsipas nalazi se na 11. mjestu s 3.425 bodova, dok je Taylor Fritz najbolje rangirani američki igrač na 12. mjestu (3.120 bodova), a slijede ga Ben Shelton na 13. mjestu (3.110 bodova) i Tommy Paul na 14. mjestu (2.985 bodova).

Lorenzo Sonego ulazi među 50 najboljih na najnovijoj ATP rang-ljestvici i nastavlja talijansku dominaciju u muškom tenisu Lorenzo Sonego ušao je među 50 najboljih na svjetskoj rang-ljestvici nakon osvajanja naslova na Winston-Salem ATP 250 turniru. Talijanska zvijezda osvojila je turnir bez izgubljenog seta i skočila 10 mjesta na ATP rang-ljestvici. 29-godišnjak je trenutno rangiran kao 48. igrač svijeta s 1.116 bodova.

Sonegovo 48. mjesto na svjetskoj rang-ljestvici znači da je sedam Talijana među 50 najboljih na ATP rang-ljestvici; Jannik Sinner, Lorenzo Musetti, Matteo Arnaldi, Flavio Cobolli, Luciano Darderi, Matteo Berrettini i Lorenzo Sonego svi zauzimaju mjesto među 50 najboljih u muškoj konkurenciji.

Dok Sinner predvodi kao broj 1, Musetti je drugi najbolje rangirani Talijan na 18. mjestu (2.255 bodova). Ovaj 22-godišnjak bio je jedan od najuspješnijih igrača u posljednjih nekoliko mjeseci, dosegnuvši polufinale Wimbledona i Olimpijskih igara u Parizu. Talijanski talent također je stigao do finala Umag ATP 250 turnira, no izgubio je od Franciska Cerundola u tri seta.

Arnaldi (1.470 bodova) i Cobolli (1.418 bodova) rangirani su kao 30. i 31. igrač svijeta. Talijanski dvojac slijedi 22-godišnji Darderi na 37. mjestu s 1.291 bodom.

Berrettini se nalazi na 44. mjestu na najnovijoj ATP rang-ljestvici dok nastavlja svoj povratak nakon ozljeda. Ovaj 28-godišnjak osvojio je Kitzbuhel ATP 250 bez izgubljenog seta, pripremajući se za US Open.