Pregled detalja zlatne torbe Novaka Đokovića na US Openu 2024: Od simbola osvojenih Grand Slamova do njegove olimpijske slave

Novak Đoković je nedavno nosio specijalnu zlatnu torbu ukrašenu sa pet prstenova u različitim bojama i 40 osmeha, što simbolizuje neke od najvećih trijumfa u njegovoj karijeri. Srpski teniser je po prvi put pokazao ovu torbu tokom treninga pred US Open 2024. godine. Đoković, sada 37-godišnjak, konačno je osvojio dugo iščekivano zlato na Olimpijskim igrama u Parizu 2024, postavši peti igrač u istoriji koji je osvojio Zlatni slem u karijeri. Još od 2008. godine, kada je debitovao na Olimpijadi i osvojio bronzanu medalju, Đoković se borio za zlato na ovom takmičenju. Ove godine u Pariz je došao sa ciljem da osvoji zlato i fokusirao se isključivo na singl takmičenje.

Svetski broj 2 započeo je svoj pohod rutinskom pobedom nad Metjuom Ebdenom, a zatim je ostvario značajnu pobedu protiv dugogodišnjeg rivala Rafaela Nadala. U narednim rundama izbacio je Dominika Kepfera, Stefanosa Cicipasa i Lorenza Musetija, i tako stigao do svog prvog olimpijskog finala. U finalu je igrao protiv Karlosa Alkaraza u teškom meču, gde je pobedio sa 7-6(3), 7-6(2) i konačno osvojio zlatnu medalju.

Tokom Australijan Opena ranije ove godine, Đoković je nosio crno-sivu torbu na kojoj su bile četiri značke u bojama plave, crvene, zelene i žute, koje su predstavljale njegove pobede na svakom od četiri Gren slema, kao i crno-žutu značku za trijumfe na završnim ATP turnirima. Na dnu torbe bilo je i 40 osmeha, koji su simbolizovali njegovih 40 titula na Masters 1000 turnirima. Nakon osvajanja zlata u Parizu, Đokovićevi sponzori, kompanija HEAD, pripremili su specijalnu torbu u znak proslave njegovog trijumfa. Tokom predturnirskog treninga na US Openu, Đoković se pojavio sa zlatnom torbom na kojoj su bile iste značke i 40 osmeha. Istu torbu nosio je i tokom svojih mečeva u prvom kolu turnira na Flešing Medouzu.