“U tenisu je sve moguće” – Jannik Sinner nije iznenađen šokantnim ispadanjem Novaka Đokovića i Carlosa Alcaraza na US Openu 2024.

Nakon šokantnih ispadanja Novaka Đokovića i Carlosa Alcaraza, Jannik Sinner postao je glavni favorit za osvajanje US Opena 2024. godine. Đoković, koji je osvojio titulu u prethodne dve godine, izgubio je u trećem kolu od Alexeia Popyrina, dok je samo dan ranije Alcaraz doživeo neočekivan poraz od Botica van de Zandschulpa, takođe u trećem kolu.

Sinner je, s druge strane, nastavio svoju solidnu seriju na poslednjem Grend slemu sezone, pobedivši Chrisa O’Connela u tri seta. U intervjuu nakon meča, 23-godišnjak je upitan o ispadanju glavnih nosilaca.

Sinner je rekao da ovi iznenađujući rezultati pokazuju nepredvidivost modernog tenisa, dodavši da se trudi da fokusira samo na svoju igru. Nakon ranih ispadanja Đokovića i Alcaraza, Sinner je ostao jedan od samo dvojice bivših Grend slem šampiona u muškom singlu ovogodišnjeg US Opena, uz Danila Medvedeva.

Italijan nije najbolje započeo svoje učešće, izgubivši prvi set koji je odigrao u Njujorku, ali je ipak uspeo da pobedi Mackenzieja McDonalda u četiri seta 2-6, 6-2, 6-1, 6-2. Nakon toga je upisao dve pobede u tri seta, protiv Alexa Michelesena i Chrisa O’Connela.

Sinner će se u narednom meču suočiti sa 14. nosiocem i domaćim favoritom Tommyjem Paulom za plasman u četvrtfinale.