‘Ovo je previše sramote’ Pogledajte trenutak kada je Jannik Sinner danas bio osramoćen pokušavajući govoriti kineski (VIDEO)

Nakon svoje pobjede na US Openu 2024., Jannik Sinner nastavlja svoju impresivnu sezonu s ATP 500 turnirom u Pekingu.

Ovaj turnir budi lijepe uspomene u mislima svjetskog broja 1, koji je prošle godine pobijedio u Kini, savladavši Carlosa Alcaraza u polufinalu i Daniila Medvedeva u finalu. Taj trijumf pokrenuo je njegov fantastičan završetak sezone, u kojem je također osvojio ATP 500 turnir u Beču te Davis Cup zajedno sa svojom Italijom.

Sezona 2024. za talijanskog asa bila je jednostavno nevjerojatna do ovog trenutka. Unatoč nekim fizičkim problemima tijekom proljeća i delikatnom slučaju dopinga, 23-godišnjak iz San Candida osvojio je dva Grand Slam naslova i dva Masters 1000 turnira ove godine. Jannik ima nevjerojatan rekord od 55 pobjeda i samo 5 poraza u 2024., što svjedoči o njegovoj nevjerojatnoj konzistentnosti tijekom sezone. Dvostruki Grand Slam prvak ima više od 4000 bodova prednosti ispred svojih najbližih protivnika na ATP ljestvici i gotovo je sigurno da će po prvi put u svojoj mladoj karijeri završiti godinu na vrhu ATP ljestvice.

Neposredno prije nego što je otputovao u Kinu na azijske turnire, Sinner je najavio da su se Marco Panichi i Ulises Badio pridružili njegovom timu nakon što su Umberto Ferrara i Giacomo Naldi otpušteni zbog doping skandala. Jannik će morati braniti mnogo bodova u zadnjem dijelu sezone, ali njegov stil igre savršeno odgovara ovim turnirima.

Sinner stigao u Peking

Posljednji napor da se zatvori nevjerojatna sezona. Vrijeme je za azijsku kampanju za svjetskog broja jedan Jannika Sinnera, koji je već osigurao mjesto na ATP Finalsu u Torinu, pripremajući se za svoje sljedeće obveze. Talijanski tenisač sletio je u Kinu, spreman sudjelovati na ATP 500 turniru u Pekingu, turniru koji je osvojio prošle godine pobijedivši Carlosa Alcaraza u polufinalu i Daniila Medvedeva u finalu s dvostrukih 7-6.

Jannika je na aerodromu u kineskoj prijestolnici dočekao Lars Graff, direktor turnira u Pekingu, koji mu je uručio ono što bi trebalo biti maskota događaja. Plavokosi tenisač razmijenio je nekoliko riječi s Graffom prije nego što je stigao u hotel gdje će boraviti. Smiješna je zatim bila snimka u kojoj svjetski broj jedan pozdravlja očekivanu publiku na turniru s nekoliko rečenica izgovorenih na kineskom jeziku.

Braniti naslov na China Openu, turniru koji je lansirao Sinnera na vrh ATP ljestvice, bit će prvi susret u istočnoj Aziji za talijanskog prvaka, koji će potom nastupiti na Mastersu 1000 u Šangaju, gdje je prošle godine izgubio u osmini finala od američkog asa Bena Sheltona.

Ovisno o rezultatima koje će ostvariti na ta dva turnira, Sinner bi mogao odlučiti sudjelovati na Erste Bank Openu u Beču, drugom ‘500’ turniru koji je Talijan osvojio krajem 2023. Nakon toga slijedi Masters 1000 u Parizu Bercyju (gdje je Jannik prošle godine predao prije osmine finala protiv De Minaura), ATP Finale u Torinu i Davis Cup Finale s nacionalnom reprezentacijom. Završni naporni raspored kako bi si priuštio još više radosti u sezoni koja je već zaokružena zlatnim slovima.

Carreno Busta brani Jannika

U nedavnom intervjuu za Punto de Break, španjolski veteran Pablo Carreno Busta otvoreno je progovorio o Sinnerovoj kontroverzi: “Važno za njega je da ima čistu savjest, da zna što je učinio, a što nije, da bude svjestan onoga što se dogodilo. Na kraju, većina onoga za što ga optužuju rezultat je samog procesa, ali nemam pojma kako je to prošlo, bilo njegov ili neki drugi proces. Te stvari je teško objasniti, ali ako komisija koja je to proučila kaže da nije kriv, onda mu moramo vjerovati, povjerovati tom procesu. Ako sumnjamo u sve, možemo poludjeti.”

Nastavio je: “Sinner i Alcaraz još su vrlo mladi. Očito su vrlo dobri, ali već pretpostavljamo da će vladati sljedećih 20 godina kao što su to činili Roger, Rafa i Novak. Mnogo se stvari može dogoditi, nije lako održavati tako visoku razinu zahtjeva toliko dugo ili postići isti nivo uspjeha da dijele četiri Grand Slam turnira, kao što se dogodilo ove godine. Također se mogu pojaviti novi igrači, još jedan vrlo dobar igrač s četiri godine manje od Carlosa, na primjer. Ne mislim da budućnost pripada samo ovoj dvojici igrača, doći će i drugi koji će im otežati posao, ali čini se da će ova dvojica biti tu još mnogo godina.”

Carreno Busta time je istaknuo da iako Sinner i Alcaraz trenutno dominiraju, ništa nije sigurno. Tenis je nepredvidiv sport, a talenti dolaze iz svih krajeva svijeta, što znači da će i Sinner i Alcaraz morati stalno dokazivati svoju vrijednost i održavati visoku razinu igre ako žele zadržati svoje mjesto na vrhu.