Đoković priznao da “nije bio 100% svež” u finalu Šangaja protiv Sinera

Novak Đoković je priznao da nije bio potpuno svež u finalu Šangajskog mastersa 2024. godine, koje je izgubio od Janika Sinera.

Đoković je ove sezone odigrao više od pet mečeva na turniru samo četiri puta, što ranije nije bilo slučaj. Od 2018. godine, srpski teniser svake sezone osvaja bar toliko trofeja, što pokazuje koliko mu je ove godine nedostajalo dubokih ulazaka u turnire.

Dolaskom do finala Šangajskog mastersa, Đoković je znao da će morati da pobedi najboljeg igrača na ATP turu kako bi osvojio titulu, a povrede koje je vukao iz prethodnih mečeva dodatno su smanjile šanse za to. Đoković je imao problema s bolovima u kolenu tokom četvrtfinalnog meča, a 37-godišnjak je zatim zatražio i medicinski tajm-aut u polufinalu protiv Tejlora Frica. Ipak, uspeo je da odigra finale i čak bio veoma blizu da osvoji prvi set, koji je izgubio tek u taj-brejku. Na kraju, izgubio je meč u dva seta, a nakon poraza osvrnuo se na svoj nastup.

Đoković je priznao da se u finalu nije osećao 100% sveže, što je verovatno posledica i fizičkih problema i nedostatka dubokih ulazaka u mnoge turnire ove godine. S obzirom da je osvojio sve što tenis može da ponudi, često mu se u poslednjim nedeljama postavljalo jedno pitanje: Da li je i dalje motivisan da se takmiči i bori za trofeje?

Njegov odgovor je vrlo jednostavan. Motivisan je kao i uvek. Još uvek voli i strastveno igra tenis, a upravo ta ljubav ga motiviše da se gura dalje i radi na cilju osvajanja turnira. “Zato radim, zato se i dalje trudim. To je sve što mogu reći o tome. Ne znam šta budućnost donosi, samo ću probati da idem s tokom i vidim kako se osećam u datom trenutku. I dalje planiram da se takmičim i igram sledeće sezone, pa ćemo videti koliko daleko mogu da idem.”