U pripremi za meč protiv Jannika Sinnera, Đoković je učinio jednu stvar koju biste trebali pogledati.

Novak Đoković i Jannik Sinner spremni za epski polufinalni okršaj na Six Kings Slamu u Rijadu

Novak Đoković i Jannik Sinner sukobit će se u spektakularnom polufinalu Six Kings Slama u Rijadu, događaju koji obećava veliku borbu između dva vrhunska igrača svjetskog tenisa. Đoković se vraća u Saudijsku Arabiju godinu dana nakon što se borio protiv Carlosa Alcaraza, nadajući se još jednom nezaboravnom duelu protiv jednog od najboljih igrača svijeta. Susret s Sinnerom dolazi samo nekoliko dana nakon njihovog okršaja na Šangajskom Mastersu, gdje je Talijan slavio rezultatom 7-6, 6-3 i osvojio svoj četvrti trofej na Mastersu 1000.

Sinner je u srijedu debitirao na Six Kings Slamu, pružajući izvanrednu predstavu i nadigravši svjetskog broja 5, Daniila Medvedeva, sa impresivnih 6-0, 6-3. S ovom pobjedom, Talijan je potvrdio svoju vrhunsku formu i najavio velike ambicije za kraj godine. Sinner, koji je već osigurao poziciju među najboljima na svijetu, tražit će još jednu važnu pobjedu protiv Đokovića, budući da je pobijedio u četiri od njihovih posljednjih pet mečeva.

Novak Đoković i Jannik Sinner – Rivalstvo koje jača

Novak i Jannik su razvili snažno rivalstvo u posljednje dvije godine. Đoković je bio uspješniji u prva tri susreta, no Sinner je konačno pronašao način da pobijedi legendarnog Srbina na prošlogodišnjem ATP Finalsu. Pobjeda na tom turniru dala je Sinneru ogroman podstrek, dok je Đoković u finalu ipak uzvratio i osvojio svoj sedmi trofej na ATP Finalsu.

Dva suparnika ponovno su se susrela ubrzo nakon toga, u polufinalu Davis Cupa, gdje je Sinner izveo nevjerojatan preokret. U tom meču, Đoković je imao tri meč lopte, ali je Sinner na kraju slavio rezultatom 6-2, 2-6, 7-5, vodeći Italiju do prvog Davis Cup naslova od 1976. godine. Ova pobjeda ne samo da je podigla Sinnerovu reputaciju na svjetskoj sceni, već mu je i dala dodatnu energiju pred nadolazeće izazove u 2024. godini.

Sinnerova dominacija protiv Đokovića u 2024. godini

U 2024. godini, Jannik Sinner ima savršen skor protiv Novaka Đokovića. Talijan je slavio u oba susreta ove godine, prvo u polufinalu Australian Opena, a zatim i u finalu Šangajskog Mastersa prošlog tjedna. Na Australian Openu, Sinner je odigrao gotovo savršen meč, nadigravši Đokovića u tri seta i po prvi put ga ostavivši bez prilike za break u kompletnim mečevima na Grand Slamovima! Njegova kontrola ritma i izuzetna preciznost omogućili su mu da dominira mečom, iako je propustio meč loptu u trećem setu. Ipak, Sinner je uspio zadržati fokus i u četvrtom setu osigurao pobjedu, plasirajući se u svoje prvo Grand Slam finale.

Njihov sljedeći susret dogodio se prošlog tjedna u Šangaju, gdje su se borili za naslov na Mastersu 1000. Sinner je ponovno bio uspješniji, pobijedivši Đokovića sa 7-6, 6-3 i nanijevši mu prvi poraz u finalima Šangajskog Mastersa. Zanimljivo je da Sinner u tom meču, kao i u prethodnom susretu na Australian Openu, nije suočio niti s jednom break prilikom, što je nevjerojatan uspjeh s obzirom na to da se suprotstavljao jednom od najboljih povratnih igrača u povijesti tenisa.

Đoković i dalje opasan protivnik

Iako je Sinner ove godine pokazao dominaciju protiv Đokovića, ne treba zaboraviti da je Novak Đoković igrač koji se uvijek bori do kraja. U njihovom posljednjem susretu u Šangaju, Đoković je pružio snažan otpor, posebno u prvom setu koji je odlučen u tie-breaku. Međutim, nekoliko ključnih pogrešaka u presudnim trenucima stajalo ga je pobjede u tom setu, dok je Sinner nastavio sa sjajnom igrom u drugom setu, zadržavajući prednost do kraja.

Unatoč tim porazima, Đoković nikada nije igrač kojeg treba podcijeniti. Njegova sposobnost da se vrati nakon poraza i prilagodi svojoj igri čini ga jednim od najvećih igrača u povijesti ovog sporta. Polufinalni okršaj na Six Kings Slamu bit će još jedna prilika za Đokovića da pokaže svoju izdržljivost, taktiku i borbeni duh.

Očekivanja pred polufinalni meč

Navijači širom svijeta s nestrpljenjem očekuju ovaj polufinalni okršaj između Đokovića i Sinnera. Njihovi mečevi su uvijek puni napetosti, intenziteta i vrhunskog tenisa. Ovaj meč u Rijadu bit će poseban, ne samo zbog prestiža turnira, već i zbog trenutne forme oba igrača. Sinner ulazi u ovaj meč sa samopouzdanjem nakon dvije uzastopne pobjede nad Đokovićem, dok Srbin traži priliku za osvetu i povratak u finale.

Bez obzira na ishod, jedno je sigurno – polufinale između Đokovića i Sinnera na Six Kings Slamu bit će meč koji će svi ljubitelji tenisa dugo pamtiti.