Pregled: Flavio Cobolli protiv Novaka Đokovića – predikcija, međusobni skor, dosadašnji turnir

Sveže nakon što je savladao veterana Stanislasa Vavrinku, Flavio Koboli ulazi kao nesumnjivi autsajder protiv rekordnog četvorostrukog šampiona Mastersa u Šangaju, Novaka Đokovića, kada se njih dvojica sastanu u meču treće runde u utorak. Iako je Koboli bio favorit da savlada Vavrinku u tri seta, ponedeljakova borba mogla je otići u oba pravca.

Svetski broj 30 izdržao je neverovatnih 17 asova sa reketa svog švajcarskog protivnika i zabeležio pobedu rezultatom 6-7(6), 7-6(4), 6-3 nad 39-godišnjim veteranom, obezbeđujući sebi susret sa Đokovićem u trećoj rundi.

Činjenica da je jedini brejk usledio u trećem setu naglašava efikasno serviranje oba igrača, pri čemu su prilike za nanošenje štete bile retke.

Tako vrhunsko serviranje biće potrebno da iznenadi Đokovića, jer Koboli želi da izgradi na osamnaestoj pobedi u odlučujućem setu ove sezone, čime bi zabeležio svoju 34. pobedu u 2024. godini.

Italijan traži značajnu pobedu nakon eliminacije Vavrinke, ali moraće da igra na visokom nivou kako bi savladao igrača koji je nedavno obezbedio svoju 35. pobedu na ovom turniru. Njegov srpski protivnik nije novajlija na ovoj sceni, s obzirom na to da je osvojio rekordna četiri naslova u Šangaju i sada cilja na svoju 100. pobedu na ATP Turu po povratku na turnir posle pet godina.

Đoković je doživeo blagi šok u svom prvom meču na turniru protiv Aleksa Mihelsena u subotu, gde su mu bila potrebna dva taj brejka, i gde je spasio dve set lopte u drugom setu, kako bi zabeležio pobedu od 7-6(3), 7-6(9) protiv mladog Amerikanca.

Đoković se našao u zaostatku 4-1 u prvom setu, pre nego što je izgubio prednost od 4-1 u drugom setu u visokokvalitetnom meču, u kojem su obojica igrača imala više vinera (34, 30) nego neiznuđenih grešaka (23, 19).

S obzirom na to da Đoković nije imao mnogo mečeva od šokantnog poraza u trećem kolu US Opena od Alekseja Popirina, Koboli će pokušati da iskoristi eventualnu nespremnost srpskog igrača u njihovom susretu u utorak.

Đoković ove godine nije osvojio nijedan Masters 1000 turnir, a sada pokušava da osvoji svoj prvi i ukupno 41. naslov na ATP 1000 turnirima u predzadnjem Mastersu 2024. godine, što čini meč protiv mladog Italijana još važnijim.

### Dosadašnji turnir:

**Flavio Koboli:**

– Prva runda: slobodan

– Druga runda: protiv Stanislasa Vavrinke 6-7(6), 7-6(4), 6-3

**Novak Đoković:**

– Druga runda: protiv Aleksa Mihelsena 7-6(3), 7-6(9)

### Međusobni skor:

Ovo će biti prvi susret između ova dva igrača, a 22-godišnji Koboli će tražiti iznenađenje protiv jednog od najvećih tenisera svih vremena.

Iako Đokovićeva godina nije bila na nivou njegovih uobičajenih standarda, njegov skor od 33 pobede i 8 poraza bolji je od Kobolijevog (34-25) pred njihov prvi ATP meč u Šangaju.