Novak Đoković daje najnovije informacije o planovima za raspored u 2024. i 2025. godini

Novak Đoković nije uspeo da osvoji svoju 100. titulu u karijeri u finalu Rolex Shanghai Mastersa, ali je najavio da će igrati i ove sezone, kao i 2025. godine.

Šampion sa 24 osvojena Grend slem turnira nije uspeo da se pridruži Džimiju Konorsu i Rodžeru Federeru u ekskluzivnom klubu igrača sa 100 titula, nakon što je poražen od svetskog broja 1, Janika Sinera, rezultatom 7-6(4), 6-3 u finalu.

I dok je Siner ove godine osvojio sedam titula, uključujući Australijan Open i US Open, Đoković nije uspeo da osvoji nijedan Grend slem turnir, iako je osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbin je potvrdio da planira da igra sledeće nedelje u Saudijskoj Arabiji, a nakon toga će doneti odluku o ostatku sezone, uključujući nastup na Mastersu u Parizu (od 26. oktobra do 3. novembra). Trenutno zauzima šesto mesto u ATP trci za Torino.

„Plan je da idem kući, mislim, zapravo u Saudijsku Arabiju, jer me tamo čeka turnir Six Kings Slam sledeće nedelje, a onda ću videti gde ću dalje igrati“, rekao je Đoković.

Rafael Nadal, koji je prošle nedelje najavio povlačenje na finalu Dejvis kupa sledećeg meseca, takođe će igrati u Saudijskoj Arabiji.

Đoković, koji je trenutno četvrti igrač sveta, naglasio je da planira da se takmiči i sledeće sezone uprkos najnovijem porazu.

„Ne znam šta budućnost donosi, samo ću pokušati da idem s tokom i vidim kako se osećam u datom trenutku“, rekao je. „I dalje planiram da se takmičim i igram sledeće sezone, pa ćemo videti dokle ću stići.“

Đoković je i dalje izjednačen sa Margaret Kort po broju Grend slem titula (24), a sigurno bi želeo da osvoji 25. titulu i završi kao apsolutni lider u muškom i ženskom tenisu.

„Moja glavna motivacija dolazi iz ljubavi i strasti prema sportu, kao i iz želje da se i dalje takmičim“, rekao je Đoković. „Ovo su mečevi i izazovi kojima težim – da igram protiv najboljih igrača sveta na najvećim scenama, u finalima najvećih turnira.“

Ipak, Rodžer Federer, koji je prisustvovao Shanghai Mastersu i sedeo pored Karlosa Alkaraza na finalu, rekao je da uspeh koji su Alkaraz i Siner postigli ove godine pokazuje da se vrh tenisa „menja“.

„Serena se povlači. Endi Mari se povlači. Rafa je sve bliži. Novak je imao tešku godinu, ali je osvojio Olimpijadu, što je neverovatno. Oseća se kao da se sve menja. Siner i Alkaraz, svaki sa po dva Grend slema, pokazuju da talas zaista dolazi.“

Kako će se Đoković uklopiti u taj talas u narednom periodu, ostaje da se vidi.